Met dierenarts biedt Pets Place het complete plaatje

Dierenarts Ilse van der Meer.

Dierenarts Ilse van der Meer. Pets Place

Wolvega – Pets Place in Wolvega heeft meer te bieden dan alleen het winkelgedeelte. Huisdiereigenaren kunnen voor alle vragen en zorg voor het dier terecht bij de speciaalzaak op Hoofdstraat Oost 8 in het dorp.

Dierenarts Ilse van der Meer van Farmarts in Staphorst behandelt huisdieren met veelvoorkomende kwalen. Dat kan een verwijdering van een bultje zijn tot een oogoperatie. ‘We hebben alles in huis’, zegt Marry Heida van Pets Place. De inpandige dierenarts blijkt een uitkomst. Veel diereneigenaren kunnen er terecht voor onder meer castratie, sterilisatie, bloed- en urineonderzoek, het enten en chippen van huisdieren en medicijnen. ‘Negentig procent van alle gevallen kan ter plekke behandeld worden’, zegt Heida. Daarnaast hebben de diereigenaren te kust en te keur in de winkel als het gaat om benodigdheden. ‘We hebben alles bij de hand, zelfs medicijnen. Die moeten echter wel voorgeschreven worden door de dierenarts.’

De dierenarts is er sinds vier jaar gevestigd. Voorheen was de dierenarts één keer in de maand aanwezig in Pets Place. Omdat er veel behoefte aan is, is ze er momenteel al twee keer in de week. Een derde dag zit eraan te komen. Het maken van een afspraak kan gewoon in de winkel. ‘We zijn daarin zeer flexibel. Al onze vier medewerkers zijn paravetenair opgeleid en daardoor vakkundig. Mocht er onverhoopt iets niet beantwoord kunnen worden, staan wij direct in contact met de dierenarts. De lijnen zijn wat dat betreft zeer kort.’ In een speciaal daarvoor ingerichte praktijk vinden behandelingen en consulten plaats. Tenzij het om een groter dier gaat. ‘Dan verwijzen wij de diereigenaar door’, vertelt Heida.

Dat de dierenarts gewild is, blijkt ook uit de uitbreiding onlangs. Sinds kort is het mogelijk om van de hond of kat een echo te maken. Op die manier achterhaalt de dierenarts hoeveel kittens en puppy’s er geboren worden. ‘De huisdierenbezitters zijn erg blij met deze mogelijkheid. De reacties zijn sinds de start van de inpandige dierenarts zeer positief en dat maakt het erg leuk om te doen.’