Wardenier-kenners ontmoeten elkaar

Paul Schilperoord (links) en Henk Ymker in ’t Stadhuys in Wolvega. FOTO MAGDA DULLEMOND Foto Magda Dullemond

Schrijver Paul Schilperoord presenteerde zondagmiddag zijn boek ‘De koning van zeven dagen – de opkomst en ondergang van Johannes Wardenier met zijn brandstofloze motor’.

De boekpresentatie was in ’t Stadhuys, het restaurant gevestigd in het oude gemeentehuis van Wolvega. Daar presenteerde Johannes Wardenier op 1 november 1934 zijn plannen voor een brandstofloze motor. De plannen zorgden voor veel reuring, maar de brandstofloze motor kwam er nooit.

Vijftig mensen luisterden

Ongeveer vijftig mensen luisterden tijdens de boekpresentatie naar Paul Schilperoord, die onder meer vertelde over zijn onderzoek in de archieven van de Stichting 1940-1945. ,,Dankzij de correspondentie van Wardenier met de Stichting heb ik een beter beeld van hem als persoon gekregen”, vertelde Schilperoord.

Henk Ymker

In het publiek zat ook Henk Ymker uit Steenwijk, schrijver van het boek ‘Het Mysterie Wardenier’. De beide schrijvers ontmoetten elkaar in Wolvega voor het eerst, en hadden een prettige uitwisseling van gedachten.

Nieuws

menu