Er moet een prijsplafond voor kaartjes in het openbaar vervoer komen | stelling van de week

Foto:

Foto: Archief ANP

Het openbaar vervoer in de regio staat onder druk. Buslijnen en haltes verdwijnen en de tarieven stijgen.

In een brandbrief aan het kabinet hebben de twaalf provinciebesturen van ons land om meer geld gevraagd om de teruggang van het openbaar vervoer te beperken.

De Drentse gedeputeerde Nelleke Vedelaar vreest dat deze oproep aan dovemansoren is gericht en voorziet dat kaartjes steeds duurder worden. Dit jaar zijn ze al met 7 procent gestegen, en de verwachting is dat daar nog eens 11 procent bijkomt.

‘Het is een grondrecht dat iedereen de beschikking heeft over goed en betaalbaar openbaar vervoer’, zegt Vedelaar. Zou het helpen als er, net als bij de energietarieven, een prijsplafond komt voor bus- en treinkaartjes?