Klinisch geriater Matthea Dijkshoorn geeft in Alzheimercafé in Noordwolde uitleg over dementie

Als inleider was Matthea Dijkshoorn uitgenodigd. Foto: Lenus van der Broek
De gemeente, Netwerk Dementie Fryslân en De Friese Wouden hielden in ’t Buurthuus in Noordwolde een Alzheimercafé. Als inleider was Matthea Dijkshoorn uitgenodigd. Ze is als klinisch geriater verbonden aan het ziekenhuis Tjongerschans in Heerenveen.
Aan de hand van een PowerPointpresentatie gaf Dijkshoorn uitleg over de verschillende vormen van dementie, Alzheimer en de gedragsverandering. In de leeftijdsgroep 65-69 jaar komt dementie 1 op 100 keer voor en in de leeftijdsgroep 80-85 jaar 1 op de 5. Preventieonderdelen zijn gezond eten, bewegen, niet roken en matig alcoholgebruik.
Het Alzheimercafé in Noordwolde en Wolvega is bedoeld voor mensen met dementie, hun partners, familieleden, mantelzorgers en andere belangstellenden.